Loading…

Do të përsëritet zgjedhja e një anëtari të KPK-së

  • 17/11/2016 | 16:25

Do të përsëritet zgjedhja e një anëtari të KPK-së

Gjatë mbledhjes së Kuvendit, nuk u zgjedh asnjë kandidatët për anëtar të Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Dy  kandidatët konkurrentë për këtë post ishin Shemsi Jashari, dhe Naim Krasniqi  ku asnjëri nuk u zgjodhë pasi që nuk morrën votat e mjaftueshme nga deputetët.

Gjatë kësaj gare Shemsi Jashari mori 57 vota ndërsa  Naim Krasniqi, mori vetëm 2 vota dhe 3 vota ishin të pavlefshme.

Votimi për pozitën antar të Kshëillit Prokurorial të Kosovës nga shoqëria civile do të përsëristet./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë