Loading…
Do t’ju ndodhin këto 6 gjëra kur të filloni të bashkëjetoni me të dashurin
  • 17/03/2018 | 17:58

Do t’ju ndodhin këto 6 gjëra kur të filloni të bashkëjetoni me të dashurin

Për ta vërtetuar më shumë dashurinë në çift, duhet të provoni të jetoni për të parë nëse përshtateni plotësisht.


Ekspertët, Kanë sjellë disa nga gjërat që ndodhin, kur filloni të jetoni për herë të parë më partnerin tuaj.

Debat për mobilimin e shtëpisë

Secili ka shijet e tij në mënyrën si  mobilon shtëpinë. Ndodh që njëri prej partnerëve dëshiron stilin më antik, ndërsa tjetri më modern. Ju do diskutoni për këtë gjë, derisa të arrini të bini dakord.

Vështirësi në ndarjen e tualetit

Higjiena është një ndër gjërat kryesore që çdokush e vlerëson. Tualeti është treguesi kryesor i pastërtisë personale dhe ndarja me dikë tjetër është e vështirë. Nëse arrini të përshtateni në ndarjen e tualetit, jeni në rrugën e duhur.

Nuk shkruani më mesazhe romantike

Tashmë nuk jeni më në fazën t’i dërgoni mesazhe romantike njëri- tjetrit. Duke jetuar së bashku, shumica e mesazheve, janë për t’i kujtuar për të blerë ndonjë gjë për shtëpinë, ose për të paguar ndonjë faturë.

Krijohet më shumë rrëmujë

Bashkëjetesa nuk është aq e thjeshtë sa e mendonit. Rrobat tuaja dhe të partnerit do krijojnë rrëmujë në dhomë  dhe duhet të mundoheni të tregoheni të mirëkuptueshëm. Mos krijoni debate, pasi rrëmuja është pjesë e jetesës së bashku.

Fundjavat i kaloni më shumë në shtëpi

Ju ndiheni shumë rehat me njëri-tjetrin dhe nuk dëshironi të shpenzoni duke shëtitur si dikur. Filloni duke përzgjedhur gjëra, që mund t’i bëni brenda shtëpisë.

Përpara se të dilni nuk rregulloheni shumë

Kur ishit ende në fazat e fillimit të lidhjes, ju rrinit më shumë kohë përpara pasqyrës për t’u bërë gati. Tani që do bashkëjetoni, as nuk e vrisni më mendjen si dukeni, pasi jeni më të sigurt për partnerin. Kjo gjë është e gabuar, sepse njeriu e mban veten jo për partnerin./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë