Loading…

‘Doctor Strange’ lëkundi box offiset amerikane me 85 milionë$ fitim

  • 07/11/2016 | 13:34

‘Doctor Strange’ lëkundi box offiset amerikane me 85 milionë$ fitim

Që në ditën e parë të lansimit të filmit më të ri ‘Doctor Strange’ prodhuar nga kompania ‘Marvel Comics’, tërhoqi në masë të madhë audiencën dhe gjithashtu pati një fitim të jashtëzakonshëm.

Me 85 milionë$ përfitim mbylli premierën e saj, përderisa nuk mundi ta kalojë filmin “Iron Man” (98.6 milionë$) dhe Guardians of the Galaxy (94.3 milionë$)

cf5nqhcxiae59i9-jpg-large

Filmi përbehët nga një kast i gjërë aktorësh, ku në rolet kryesore janë aktorët si: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel  McAdams, kurse regjia e filmit është bërë nga regjisori Scott Derrickson.

doctor-strange-empire-subscribers-cover

Më poshtë mundë ta shikoni trailerin e filmit:

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë