Loading…
Dodge Challenger i ri arrin në 2020-ën |FOTO
  • 25/08/2018 | 18:00

Dodge Challenger i ri arrin në 2020-ën |FOTO

Modeli aktual Challenger i kompanisë së njohur amerikane Dodge (i prezantuar më 2008-ën) pritet të bëhet me pasardhës pas 12 vjetësh, më 2020-ën, me emrin MY 2021.


Sipas Motor1, gjenerata e re e këtij modeli nuk do të pësojë ndryshime të mëdha, por dizajni i tij do të jetë vetëm një evolucion i modelit të tanishëm, transmeton Koha.net.

Kjo vlen edhe për platformën, që nënkupton se platforma aktuale LX do të pësojë një evolucion të vogël ose më mirë të themi do të modifikohet për Challengerin e ri.

Detajet zyrtare për gamën e motorëve ende nuk janë zbuluar, por thuhet se mund të priten motorët V6 dhe V8. Po ashtu, nuk duhet përjashtuar as motorin me katër cilindra.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë