Loading…

Dogana parandaloi futjen e 56 kilogramëve drogë në janar

  • 02/02/2017 | 17:49

Dogana parandaloi futjen e 56 kilogramëve drogë në janar

Njësitë e Doganës e Kosovës në bashkëpunim me Policinë, gjatë muajit janar arritën të kapin dhe parandalojnë hyrjen e 56 kilogramëve të substancave narkotike, thuhet në njoftimin e Doganës.


Gjatë këtij muaji planet operative suksesshëm kanë parandaluar hyrjen e substancave narkotike gjithsejtë janë kapur 20 raste me mallra të ndaluara derisa sasitë e kapura kanë variuar nga 0.300 gram deri në mbi 25 kilogram në një rast.

Gjithashtu planet operative kanë treguar sukses edhe në parandalim e hyrjes ilegale të armëve dhe municionit gjatë janarit ku janë kapur në 8 raste revole (10 copë) dhe fishek (1000 copë).

Në të gjitha rastet në bashkëpunim me policinë kufitare personat përgjegjës janë procedura tek prokuroritë kompetente.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë