Loading…

Dogji gruan dhe i fshehu trupin në pyll, burri dënohet me 25 vite burg

  • 22/11/2020 | 12:31

Dogji gruan dhe i fshehu trupin në pyll, burri dënohet me 25 vite burg

Një burrë është dënuar sot me 25 vjet burg për vrasjen e gruas së tij dhe djegien e trupit të saj.


Ngjarja e rëndë tronditi Francë në tetor të 2017, kur trupi pjesërisht i djegur i Alexia Daval u gjet në një zonë pyjore.

Bashkëshorti i saj Jonathann Daval, fillimisht e raportoi të humbur, duke i thënë policisë se kishte dalë për vrap dhe nuk ishte kthyer kurrë.

Por 3 muaj më vonë, ai pranoi se e kishte rrahur për vdekje.

Prokurorët thanë se çështja ishte një “krim thuajse i përkryer në familje”, dhe kërkuan burgim të përjetshëm.

Alexia Daval ishte një bankiere 29-vjeçare. Pas vdekjes së saj rreth 10 000 njerëz dolën në një protestë në qytezën e Gray duke kërkuar drejtësi.

Daval shfaqej duke qarë në konferencat e shtypit bashkë me prindërit e gruas, ndërsa tre muaj më vonë prokurorët thanë se kishte pranuar vrasjen. Ai fillimisht mohoi djegien e trupit, por e pranoi edhe atë një vit më vonë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë