Loading…

Doktorët donin ta fusnin në përkujdesje, vajza me sindromën Down bëhet top-modele

  • 23/02/2020 | 15:21

Doktorët donin ta fusnin në përkujdesje, vajza me sindromën Down bëhet top-modele

Një vajzë me sindromën Down të cilën doktorët sugjeruan ta vendosnin në një institucion për kujdesie të specializuara, ka lulëzuar duke u bërë foto-modele.


Mamaja e Kennedy Garcias, Renee ishte tronditur kur mjekët i thatë se vajza e saj e vogël nuk do të kishte jetë cilësore dhe do të duhej të mbante panoline dhe në moshë të rritur, prandaj ishte më mirë të vendosej në një institucion.

Por ajo refuzoi këshillën e mjekëve dhe Kennedy lulëzoi duke hedhur poshtë të gjithë parashikimet. Ditët e fundit ajo ishte në mbrëmjen e maturës me të dashurin e saj të devotshëm Mattheë, madje ka konkuruar në konkurse vallëzimi.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë