Loading…

‘Dokufest’ njëherë në Prishtinë pastaj në Prizren (Foto)

  • 29/07/2017 | 14:25

‘Dokufest’ njëherë në Prishtinë pastaj në Prizren (Foto)

Duke filluar ngadalta 31 korrik, Dokufest do të zbarkojë fillimisht në Prishtinë për të vazhduar rrugëtimin e tij aty ku tashmë jemi mësuar ta shohim, në qytetin e bukur të Prizrenit.


Stafi i ‘Dokufest’ ka përzgjedhur disa filma të metrazhit të shkurtër të cilët do të shfaqen në oborrin e ‘Soma’ posaçërisht për publikun e Prishtinës.

“Ju mirëpresim në këtë pre-film screening vetëm disa ditë para se gjithçka të fillojë në Prizren.

Filmat do të shfaqen më datë 31 korrik duke filluar nga orës 21:00 në ‘Soma’ në Prishtinë.

Filmat që do të shfaqen gjatë këtyre mbrëmjeve janë: Best of luck with the Wall – USA 7min, Soft – Simon Ellis, UK 14min, Import – Ena Sendijarevic, Nederland 17min, 200000 Phantoms – Jean Gabriel Periot, France 10min, A mass of Man – Gabriel Gauchet, UK 16min, A night in Tokoriki – Roxana Stroe, Romania 18min.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë