Loading…

DOKUMENT: Në Shtimen e ‘çliruar’, në kohë krize po synohet të blihen vetura në vlerë prej 250,000 euro

  • 02/07/2022 | 11:05

DOKUMENT: Në Shtimen e ‘çliruar’, në kohë krize po synohet të blihen vetura në vlerë prej 250,000 euro

Komuna e Shtimes e udhëhequr nga Qemajl Aliu nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), po planifikon të shpenzojë mijëra euro për blerjen veturave zyrtare, të paktën kështu është në projeksionin buxhetorë të kësaj komune, shkruan Gazeta Metro.


Në një dokument të siguruar nga Gazeta Metro, del se kjo komunë planifikon të blejë vetura për nevoja komunale në vlerë prej 250 mijë euro, si dhe garazhe në vlerë prej 10 mijë euro.

Këto vetura janë planifikuar të blihen në tri vitet e ardhshme.

Momentalisht Kosova po përballet me ngritje enorme të çmimeve në të gjithë sektorët, derisa komuna e Shtimes e cila udhëhiqet nga LVV po synon që të blejë vetura në një çmim kaq të lartë.

E në lidhje me këtë planifikim ka reaguar opozita në këtë qytet.

Fillimisht Shefi i Asambleistëve të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Shtime, Përparim Ramusa, e ngriti këtë çështje në mbledhjen e fundit të Kuvendit Komunal.

E më pastaj ka reaguar edhe zyrtarisht kjo parti  ku blerjen e këtyre veturave e ka cilësuar si diçka “luksoze”. /gazetametro.net

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë