Loading…

DOKUMENT| Qeveria miraton Pakon Emergjente Fiskale, këto kategori fitojnë

  • 30/03/2020 | 23:24

DOKUMENT| Qeveria miraton Pakon Emergjente Fiskale, këto kategori fitojnë

Qeveria në detyrë e Kosovës sonte ka miratuar Pakon Emergjente Fiskale nga e cila pritet të përfitojnë bizneset, penzionerët, anëtarët e skemave sociale, komunat dhe si pagesa shtesë për punëtorët e administratës shtetërore, shkruan Gazeta Metro.


Mjetet për financimin e pakos emergjente, Qeveria në detyrë synon që t’i sigurojë përmes kredisë në institucionet financiare ndërkombëtare dhe emetimit të letrave me vlerë.

Propozim vendimi është votuar në Qeverinë e Kosovës.

Më poshtë gjeni propozim-vendimi i plotë i Qeverisë./gazetametro.net

 

Më të fundit
...
  • 05/06/2020 | 20:50
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë