Loading…

Dokumentari “Historia shkruhet vetëm një herë” për futbollin e Kosovës, do të konkurojë në këtë festival

  • 17/10/2020 | 14:51

Dokumentari “Historia shkruhet vetëm një herë” për futbollin e Kosovës, do të konkurojë në këtë festival

Fatos Dili i cili ka punuar dokumentarin për futbollin e Kosovës “Historia shkruhet vetëm një herë”, ka njoftuar se dokumentari i tij është përzgjedhur të jetë pjesë e konkurimit në Festivalin Botëror të filmit sportiv i cili do të mbahet në Milano, transmeton Gazeta Metro.


Me anë të një postimi në Facebook, Fatos Dili ka njoftuar se dokumentari i punuar ai për futbollin e Kosovës “Historia shkruhet vetëm një herë” është përzgjedhur të jetë pjesë e konkurimit në Festivalin Botëror të filmit sportiv i cili do të mbahet në Milano.

“Falenderoj televizionin Klan Kosova për mundësinë e dhënë, po ashtu jam mirënjohës ndaj Federata e Futbollit e Kosovës – Football Federation of Kosova, e veçanërisht Presidentit legjendar Fadil Vokrri që besoj në mua, dhe Kosovo Olympic Committee”, ka shkruar Dili.

Më poshtë dokumentari. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë