Loading…

Donjeta Sadiku merr medaljen e argjendtë në Sofje të Bullgarisë

  • 22/09/2022 | 19:16

Donjeta Sadiku merr medaljen e argjendtë në Sofje të Bullgarisë

Donjeta Sadiku nuk ka arritur ta fitojë ndeshjen finale ndaj britanikes, Shona Whitwell, duke u stolisur kështu me medaljen e argjendtë, në turneun ndërkombëtar të boksit në Sofje të Bullgarisë.


Sadiku pati një rrugëtim të mirë, teksa paraprakisht shënoi dy fitore, për ta kapur finalen.

Siç dihet, ajo garon në peshën nën 60 kilogramë.

Performancat e Sadikut kanë qenë të mira edhe në të kaluarën, andaj një medalje në Sofje nuk mund të quhet rastësi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë