Loading…

Donnarumma ka pak muaj të mbetur në kontratë, Raiola është problemi

  • 16/01/2021 | 10:00

Donnarumma ka pak muaj të mbetur në kontratë, Raiola është problemi

Gianluigi Donnarumma dëshiron të qëndrojë klubin ku ai u rrit, pra, në AC Milan.


Kontrata e portierit Donnarumma do të mbarojë në verën e këtij viti, për këtë arsye drejtuesit e Milanit po kërkojnë të bëjnë sa më shpejt rinovimin e kontratës.

Një problem i cili ka qenë i pranishëm në vitet e fundit, është edhe agjenti Mino Raiola, përcjell lajmi.net.

Raiola do të takohet me përfaqësuesit e klubit për t’u akorduar kështu për një kontratë të re. Rosonerët janë të gatshëm të ofrojnë edhe një rrogë rreth 7 milion euro për italianin.

Milan, duke marrë parasysh situatën pandemike dhe atë financiare, nuk mund ta humbasë lojtarin e tyre për këtë arsye po kërkojnë të bëjnë rinovimin sa më shpejt që është e mundur.

Sipas raportimeve nga Italia, java e ardhshme do të jetë vendimtare për Donnarumman.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë