Loading…

Donnarumma shpallet portieri më i mirë i vitit 2021

  • 29/11/2021 | 21:48

Donnarumma shpallet portieri më i mirë i vitit 2021

Është shpallur edhe portieri më i mirë i vitit 2021 në ceremoninë e ndarjes së çmimeve individuale nga France Football.


Çmimin si portieri më i mirë i këtij viti ka shkuar për portierin e Paris0Saint-Germain Gian Luiggi Donnarumma i cili u shpall edhe kampion i Evropës më Italinë në Euro 2020.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë