Loading…

Dorëhiqet ministrja Mirjana Jevtiq

  • 29/12/2016 | 16:40

Dorëhiqet ministrja Mirjana Jevtiq

Ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal, Mirjana Jevtiq, e ka informuar sot Kryeministrin Isa Mustafa për dorëheqjen e saj nga ky post.

Këtë informatë për RTK2 në një deklaratë telefonike e ka konfirmuar kryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq.

“Mirijana Jevtiq në mesditë e ka informuar kryeministrin Isa Mustafa, se po dorëhiqet nga posti i ministres së Administrimit të Pushtetit Lokal dhe për dorëheqjen e Jevtiq, Lista Serbe e njoftoi edhe kryeministrin” tha Simiq. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë