Loading…

Dragoi i kuq i detit filmohet për herë të parë (Video)

  • 18/01/2017 | 09:18

Dragoi i kuq i detit filmohet për herë të parë (Video)

Dragoi i detit me ngjyrë të kuqe u filmua për herë të parë në histori.

Këta dragonj të rrallë deti u kapën për herë të parë nga kamera gjatë kërkimeve në Australinë perëndimore, raporton CNN, transmeton gazetametro.net.

Ata gjendeshin në thellësinë 117 këmbë. Para se kjo specie të zbulohej në 2015, njiheshin vetëm dy lloje të kësaj specieje. /gazetametro.net.

https://www.youtube.com/watch?v=T4I-BThplak

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë