Loading…
Drejtori i Juves qetëson tifozët Interit: Nuk kemi interes për Icardin
  • 12/06/2018 | 22:43

Drejtori i Juves qetëson tifozët Interit: Nuk kemi interes për Icardin

Xhuzepe Marota, drejtori i Juventusit, ka folur për mediat italiane për çështjen e nxehtë të merkatos, që ka trazuar ambientin në gadishullin apenin.

Higuain nuk ka asnjë kërkesë për të lëvizur dhe duke lënë Juventusin gjatë këtij afati kalimtar, deri tani ne nuk kemi asnjë gjë nga ai dhe asnjë ofertë për të.

“Lojtarët nuk janë të transferueshëm, përderisa nuk kërkojnë të shiten. Edhe në rastin e Pipitës, ai nuk ka asnjë kërkesë për të lëvizur, dhe ne nuk kemi ndonjë ofertë.”

Emre Xhan po e sheh si lëvizje të qëlluar, dhe premtojnë se do e sjellin shumë shpejt në Juventus.

“Jemi optimisti për këtë lëvizje. Kontaktet me Liverpulin i kemi filluar, dhe jemi në një pikë të mirë. Shpresojmë që brenda pak ditëve të mbyllim gjithçka mbi këtë operacion.”

Drejtori sportiv i Juventusit ka qetësuar tifozët e Interit duke thënë se nuk na duhet Icardi dhe nuk jemi duke pregatitur diçka në lidhje me transferimin e tij në Juve.

Ikardi – “Flasim për nëj lojtar të shkëlqyer në radhët e Interit. Shumë media e kanë afruar atë tek Juvja, por kjo është e gjitha pjesë e fantazisë në futboll.”

Më të fundit
...
  • 24/05/2019 | 20:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë