Loading…

Drejtori i Policisë: Nuk di për kërcënimin ndaj Molliqajt

  • 07/05/2017 | 16:31

Drejtori i Policisë: Nuk di për kërcënimin ndaj Molliqajt

Zyrtarë të Vetëvendosje thanë sot se sekretari organizativ, Dardan Molliqaj, është kërcënuar nga Xhavit Qalaj, i cili është vëllai i drejtorit të Departamentit të Operacioneve të Policisë, Rashit Qalaj.


Për këtë kërcënim ndaj zyrtarit të Vetëvendosjes treguan sot në një konferencë për shtyp deputetët e LVV-së, Glauk Konjufca dhe Albulena Haxhiu.

Drejtori i Departamentit të Operacioneve të Policisë, Rashit Qalaj, është kontaktuar nga Kallxo.com,  por i njëjti ka thënë se nuk është në dijeni për kërcënimin e pretenduar.

“Vëllai im jeton në Gjermani. Nuk e di se a është kërcënuar z. Molliqaj nga vëllai im (edhe pse e kam lexuar në portale dy javë më parë për një komunikim me ‘Facebook’)”,  ka thënë Qalaj.

Njoftimin për kërcënimin e pretenduar ndaj Dardan Molliqajt zyrtarët e Vetëvendosjes e bënë në një konferencë për media, gjatë të cilës ata folën për Marrëveshjen e Demarkacionit, të cilën nesër Qeveria e Kosovës ia procedon Kuvendit për ratifikim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë