Loading…

Drejtori i Policisë takohet me kreun e Interpolit në SHBA, diskutohet për zbatimin ndërkombëtar të ligjit

  • 09/12/2021 | 14:48

Drejtori i Policisë takohet me kreun e Interpolit në SHBA, diskutohet për zbatimin ndërkombëtar të ligjit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, është pritur në takim nga Drejtori i INTERPOL’it në SHBA, Michael A. Hughes, transmeton Gazeta Metro.


Në profilin zyrtar në Twitter të INTERPOL’it të SHBA’së njoftohet se Hughes dhe Mehmeti kanë diskutuar për rëndësinë e bashkëpunimit ndërkombëtar për zbatimin e ligjit.

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti i shoqëruar nga përfaqësues të Policisë dhe të DOJ- ICITAP-it, Ambasada e ShBA-ve në Kosovë, po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Më poshtë keni njoftimin nga Interpoli. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë