Loading…

Drejtori i RTK’së rezulton pozitiv në koronavirus

  • 08/07/2020 | 16:08

Drejtori i RTK’së rezulton pozitiv në koronavirus

Drejtori i Radio Televizionit Publik të Kosovës, Ngadhnjim Kastrati ka bërë të ditur se ka rezultuar pozitiv me koronavirus, shkruan Gazeta Metro.


Përmes një postimi në Facebook, Kastrati ka treguar se sot ka marrë konfirmim se ka dal pozitiv me COVID 19, derisa ka shtuar se do të qëndrojë në izolim sipas rekomandimeve.

“Ju lus të gjithëve që jemi takuar ditëve të fundit të vetëizoloheni për disa ditë dhe në rast se keni simptome, të lajmëroheni tek organet përkatëse”, ka shkruar ai.

Statusi i plotë:

“Te nderuar miq,
Dy dite me pare, nuk jam ndjere mire me shendet, dhe dje jam paraqitur per ta bere testin per COVID19.
Sot jam informuar se testi ka dale pozitiv.
Une do te qendroj ne izolim shtepiak sipas rekomandimeve te IKSHP-se.
Ju lus te gjitheve qe jemi takuar diteve te fundit te veteizoloheni per disa dite dhe ne rast se keni simptome, te lajmeroheni tek organet perkatese.

Faleminderit!”. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë