Loading…

Drejtori sportiv i Dritës: Antwerp nuk tregojë asnjë nuancë më shumë se klubi ynë

  • 01/08/2022 | 22:22

Drejtori sportiv i Dritës: Antwerp nuk tregojë asnjë nuancë më shumë se klubi ynë

Drejtori sportiv i Dritës, Valon Zymberi, ka thënë se për herë të parë i ka shikuar mbrëmë sekuencat e ndeshjes mes Dritës dhe Royal Antwerp, transmeton Gazeta Metro.


Drita u eliminua nga Conference League në raundin e dytë kualifikues nga Royal Antwerp, e cila triumfoi me rezultat të përgjithshëm 0-2.

Rreth kësaj përballje në një emision sportiv ka folur drejtori sportiv i klubit, Valon Zymberi, i cili tha që skuadra belge nuk tregoi asnjë nuancë më shumë se ‘Intelektualët’.

”Të them të drejtën është hera e parë që pi shoh sekuencat e ndeshjes nuk kam dashur as t’i shohë sepse kur e kemi menduar mënyrën se si ka shkuar ndeshja të bën të mërzitesh. Për faktin sepse të përballesh me një Royal Antwerp dhe mos të tregojë asnjë nuancë më shumë sesa klubi ynë, Drita, të bën të zhgënjehesh kur ta mendon se si je eliminuar,” tha ai mbrëmë për ATV.

Finalistët e Kupës së Kosovës zhvilluan dy ndeshje me paraqitje të shkëlqyer kundër Royal Antwerp, e cila në radhët e saj ka lojtarë si Toby Alderweireld, Radja Nainggolan e të tjerë.

Ballafaqimi i parë në Belgjikë kishte përfunduar me rezultat të barabartë 0-0, ndërsa në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë gjilanasit pësuan humbje 0-2. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë