Loading…

Drekë familjare për 5 minuta: Provojeni këtë recetë për pite, do t’i lëpini gishtat!

  • 10/11/2021 | 15:17

Drekë familjare për 5 minuta: Provojeni këtë recetë për pite, do t’i lëpini gishtat!

Patatet lani mirë dhe në mes te koreve i zieni. Pastrojeni mirë dhe shtoni gjalpë, vezë, kripë dhe pak piper dhe tundni mirë derisa të bëhen si pire.


Për t’u bërë përmbajtja më e dendur, shtoni miell dhe ngjisheni fort brumin. Shtoni edhe pak miell, nëse brumi ju ngjitet në duar.

Pastaj në tiganin e nxehur qitni pak vaj dhe gjysmën e brumit shtrijeni në fund të tiganit.

Mbi brumë rendisni proshutën dhe kaçkavallin, pastaj sipër pjesën tjetër të brumit.

Leni të piqen në furrë tre deri në katër minuta, pastaj rrotullojini në anën tjetër dhe piqni derisa të skuqet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë