Loading…

Drenas, hapen me kohë të gjitha vendvotimet  

  • 18/12/2016 | 08:06

Drenas, hapen me kohë të gjitha vendvotimet  

Tashmë në Drenas janë hapur të gjitha qendrat e votimit, ku dhe do të mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të kësaj komune.

Këtë e ka konfirmuar edhe koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” e cila është duke vëzhguar këtë proces zgjedhor.

Bazuar në të dhënat nga terreni, DnV informon se vetëm në dy nga 72 vendvotime ka pasur 10 minuta vonesë në hapje, për shkak të vonesës së komisionerëve.

Të gjitha materialet sensitive raportohet të jenë në vendvotim.

Ndërkaq nuk janë evidentuar materiale propaganduese brenda perimetrit të ndaluar prej 100 metra nga qendra e votimit.

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” është duke vëzhguar procesin zgjedhor në të gjitha vendvotimet.

Demokracia në Veprim u bën thirrje të gjithë qytetarëve me të drejtë vote që të dalin në zgjedhje për ta ushtruar të drejtën e tyre për të votuar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë