Loading…

Drenasi tregoi frymë të mirë zgjedhore (Video)

  • 06/12/2016 | 23:26

Drenasi tregoi frymë të mirë zgjedhore (Video)
Procesi zgjedhor në Komunën e Drenasit po konsiderohet si proces i mirë zgjedhor gjatë të cilit nuk janë vërejtur shumë parregullsi.
 Vëzhguesit në terren që kanë qenë pjesë e monitorimit dhe kanë përcjellë nga afër këtë proces zgjedhor nuk kanë raportuar për parregullsi të shumta.

Ambasada amerikanë në Kosovë vlerëson se zgjedhjet e së dielën janë mbajtur në një atmosferë pozitive dhe të rregullt.

E, në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa thonë se nuk ka pasur dënime për subjektet e tjera politike, përveç PDK-së dhe LDK-së, që u dënuan me nga 1200 euro.

Ata thonë se PZAP-i ka pranuar 2 ankesa në lidhje me atë se është thyer heshtja zgjedhore e të cilat janë refuzuar si të pabazuara.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë