Loading…

Drenica-Llapi: Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

  • 14/08/2022 | 17:54

Drenica-Llapi: Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen ndërmjet Drenicës dhe Llapit me rezultat 0-1, ku llapjanët ishin shumë më kërkues gjatë 45 minutave të para dhe arritën të kalojnë në epërsi, transmeton Gazeta Metro.


Në stadiumin ’18 qershori’ në Klinë skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina kaloi në epërsi pas një goditje të fortë nga mesfushori, Kushtrim Shabani, të cilën nuk arriti ta pres portieri, Arlis Shala dhe nga vija e portës nuk e pati të vështirë të shënoi, Alef Firmino në minutën e 36’të.

Gjatë gjithës pjesës së parë mysafirët dominuan ndeshjen dhe arritën të krijojnë edhe disa gjysmë raste, kurse Drenica pati vetëm një rast të mirë në minutën e 34’të.

Llapi këtë sezon ka bërë mjaft ndryshime në skuadër, ku ka sjellë lojtarë të ri si Gerhard Progni, Albion Kurtaj e të tjerë. Ndërsa, nga klubi janë larguar edhe futbollistë si Arbnor Ramadani, Valmir Veliu dhe Kastriot Selmani.

Drenica me probleme financiare vetëm ditën e djeshme njoftoi transferimin e dhjetë futbollistëve dhe zyrtarizoi emërimin si trajner të Bekim Shotanit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë