Loading…

Drita fiton derbin lokal ndaj Gjilanit, Dukagjini barazon me Feronikelin 74

  • 01/10/2023 | 18:33

Drita fiton derbin lokal ndaj Gjilanit, Dukagjini barazon me Feronikelin 74

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme në kuadër të javës së tetë në Superligën e Kosovës në futboll.


Drita fitoi me rezultat të pastër 2:0 në derbin lokal ndaj Gjilanit, i cili u zhvillua në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan.

Almir Ajzeraj kaloi “Intelektualët” në epërsi në minutën e 32-të të ndeshjes.

Kurse, Ardit Tahiri realizoi për 2:0 në minutën e 82-të të takimit.

Me këtë fitore, Drita shkon në kuotën e 15 pikëve në vendin e tretë, një më pak se Llapi dhe katër më pak se Ballkani.

Në anën tjetër, Gjilani mbetet i shtati me shtatë pikë të tubuara.

Dukagjini është ndarë baraz me Feronikelin 74.

Klinasit kaluan të parët në epërsi nëm minutën e 44-të nëpërmjet Iljasa Zulfiut.

Por, rezultati u barazua nga mysafirët në fillimin e pjesës së dytë.

Ky barazim e dërgon Dukagjinin në kuotën e tetë pikëve në vendin e gjashtë, ndërsa Feronikeli gjendet në vendin e tetë me një pikë më pak. /Gazeta Express/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë