Loading…

Drita mposht Flamurtarin në Superligë

  • 25/08/2019 | 20:22

Drita mposht Flamurtarin në Superligë

Drita ka shënuar fitore në ndeshjen e sotme kundër Flamurtarit,duke e mposhtur atë me rezultat 3-1,transmeton Gazeta Metro.


Edhe pse ekipi i Dritës nuk e pati aq të lehtë fitoren ndaj ekipit të Flamurtarit, ai falë golave të 3 lojtarëve të Dritës arriti të dal fituese. Goli i parë u shënua në minutën e dytë të ndeshjes nga mesfushori Bujar Shabani, por pas disa minutave Flamurtari u ktheu përgjigje me golin e tyre të parë e që doli të jetë edhe i fundit, i shënuar nga Shqipton Ademi.

Golin e dytë për Dritën e shënoi njëri ndër futbollistët më të mirë në Superligë Xhevdet Shabani në minutën e 73, duke i lënë hapësirë bashkëlojtarit për ta përmbyllur me golin e 3 të Liridon Lecit.

Drita me këtë fitore ka arritur ta ruaj kreun e tabelës me 47 pikë e përcjellur nga Prishtina me tri pikë më pak./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë