Loading…

Driton Kuka dhe Distria Krasniqi nominohen për më të mirët në botë

  • 25/11/2021 | 11:50

Driton Kuka dhe Distria Krasniqi nominohen për më të mirët në botë

Trajneri i xhudos Driton Kuka dhe xhudistja Distria Krasniqi janë nominuar për t’u sgpallur si më të mirët në botë në këtë sport.


Federata Ndërkombëtare e Xhudos do ta ndajë çmimet e më të mirëve për vitin 2021 në muajin dhjetor dhe tashmë është hapur votimi për të përzgjedhur më të mirët, transmeton KosovaPress.

Trajneri Kuka është në garë me dyshen e trajnerëve të Francës Larbi Benboudaoud dhe Christophe Gaglian, Robert Eriksoonin, Yvonne Boenisch dhe Kosei Inoue.

Kurse Distria Krasniqi garon me Clarisse Agbegnenou, Abe Uta, Anna Maria Wagner dhe Jessica Klimkait.

Votimi do të mbyllet më 10 dhjetor kurse çmimet do të ndahen më 18 dhje

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë