Loading…

Driton Kuka nderohet me titullin ‘Honoris Causa’ nga Universiteti i Prishtinës

  • 22/09/2022 | 15:03

Driton Kuka nderohet me titullin ‘Honoris Causa’ nga Universiteti i Prishtinës

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, është nderuar me titullin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti i Prishtinës.


E gjitha kjo falë arritjeve të trajnerit në këtë sport, ku solli shumë medalje vendit tonë.

Kuka, për një kohë jo shumë të gjatë, arriti ta krijojë një skuadër të fortë dhe konkurruese në të gjithë titujt.

Ai në vitin 2021 u zgjodh trajneri më i mirë në sportin e xhudos, fakt ky që e rrumbullakëson një punë të madhe të bërë nga ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë