Loading…

Driton Slemanaj tallet me Kurtin: S’ka me neve ‘vjen Elezi, shkon Lumezi’

  • 04/06/2020 | 22:50

Driton Slemanaj tallet me Kurtin: S’ka me neve ‘vjen Elezi, shkon Lumezi’

Zëvendëskryeministri i ri i vendit, Dirton Slemanaj ka thënë se në programin e Qeverisë Hoti për sistemin e drejtësisë në Kosovë, nuk ka ‘vjen Elezi, shkon Lumezi’, shkruan Gazeta Metro.


Kështu deklaroi ai në emisionin Click, ku tha se LDK nuk do të funkisonojë me logjikën e Lëvizjes Vetëvendosje.

“’Vjen Elezi, shkon Lumezi’ nuk funksionoi, nuk është logjika jonë që po duam ta avancojmë sistemin e drejtësisë”, ka thënë Selmanaj.

Kujtojmë se Qeveria Hoti dje është votuar më 61 vota për, dy abstenime dhe 24 kundër./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë