Loading…

Drunjtë më të veçantë në planetin tonë (Foto)

  • 09/12/2016 | 22:46

Drunjtë më të veçantë në planetin tonë (Foto)

Nganjëherë kur shikojmë peizazhet rreth nesh, sidomos kur vizitojmë ndonjë vend të largët, na duket sikur gjendemi në një vend të kopjuar nga faqet e ndonjë libri fantastiko-shkencor.

Një prej mënyrave më të cilat na befason bota e gjallë në planetin tonë, është ajo nëpërmjet drurëve, që paraqiten me forma dhe dukje nga më të pabesueshmet.

Në vijim ju sjellim 10 drurë më të çuditshëm por dhe më unikatë që gjenden në planetin e tokës. Kënaquni!

1. Druri në formë kërpudhe

druret vec 0001

Foto: pinterest

2. Druri fikus, Filipine

druret vec 0002

3. Drurët mango nën ujë

druret vec 0003

4. Druri baobab, Madagaskar

druret vec 0004

5. Druri selvi, liqeni Caddo

druret vec 0005

6. Druri visteria, Japoni

druret vec 0006

7. Druri shishe, ishulli Socotra

druret vec 0007

8. Druri i ylbertë i eukaliptit, Hauai

druret vec 0008

9. Druri i dragoit, ishulli Socotra

druret vec 0009

10. Pisha bristlecone — një prej drurëve më të vjetër në Tokë

druret vec 0010

11. Druri quiver, Namibi

druret vec 0011

12. Panja japoneze

druret vec 0012

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë