Loading…

Dua Lipa flet si asnjëherë: Më sulmojnë se nuk kam shtet, nuk ka identitet dhe se Kosova nuk është shtet

  • 26/01/2022 | 12:34

Dua Lipa flet si asnjëherë: Më sulmojnë se nuk kam shtet, nuk ka identitet dhe se Kosova nuk është shtet

Dua Lipa ka dhënë së fundmi një intervistë për prestigjiozen WSJ, ku ka folur për rrënjët e saj shqiptare.


Ajo deklaroi se sulmohet shpesh në rrjetet sociale, se nuk ka identitet dhe shtet, dhe se Kosova nuk ekziston.

“Kam lexuar shumë komente nga njerëzit që më thonë se nuk kam shtet, nuk kam identitet, Kosova nuk ekziston.

Kam jetuar në Kosovë, i di jetët që kanë humbur. Kështu që dikush të më mohojë identitetin dhe përvojën time është e vështirë për mua të mos as për të.

Kështu që kjo është diçka që do ta bëj gjithmonë” ka deklaruar këngëtarja me famë botërore.

Ndryshe, ajo është duke u bërë gati për turneun e saj të rradhës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë