Loading…

Dua Lipa: Kam vetëm dy pasaporta, atë shqiptare dhe britanike

  • 28/11/2022 | 21:23

Dua Lipa: Kam vetëm dy pasaporta, atë shqiptare dhe britanike

Dua Lipa ka mbajtur një konferencë për media para koncertit të madh në Tiranë për nder të Ditës së Flamurit.


Yll i hitit “Levitating” para gazetarëve tha se është krenare që tani është pajisur edhe me pasaportë shqiptare.

Ajo u shpreh se atë kosovare nuk e posedon, por vetëm të Shqipërisë dhe Britanisë.

“Veç dy pasosha i kom, atë të Shqipërisë dhe Anglisë”, u shpreh Lipa.

Tutje kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj tha se shumë shpejt do të pajisen edhe anëtarët tjerë të familjes Lipa me pasaporta shqiptare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë