Loading…

Dua Lipa rrëfehet: U ktheva nga Kosova në Londër kur isha 15 vjeçe

  • 24/02/2024 | 20:22

Dua Lipa rrëfehet: U ktheva nga Kosova në Londër kur isha 15 vjeçe

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa thuhet se e shijoi kohën e saj larg familjes së saj në Londër.


E dashura e përfolur e Callum Turner së fundmi u shfaq për një intervistë në “The Graham Norton Show” së bashku me mega yjet Kate Winslet, Cate Blanchett, Adrian Lester dhe Justin Timberlake.

Gjatë kësaj bisede, krijuesja e hitit “Houdini” foli për kohën kur u transferua në Londër për ndjekjen e ëndrrës së saj për t’u bërë muzikante.

Këngëtarja 28-vjeçare i tha drejtueses së emisionit: “Unë u ktheva në Londër nga Kosova kur isha 15 vjeçe, sepse kishte më shumë mundësi në muzikë në Londër”.

Duke kujtuar kohën e saj vetëm në Londër, Dua tha: “Ishte një kohë e mirë”.

Ajo përmendi gjithashtu se ka familje të dashur, të cilët e kanë mbështetur plotësisht në këtë vendim të rëndësishëm të karrierës së saj.

“Unë jam shumë e afërt me prindërit e mi, të cilët më besuan shumë, kështu që kalova mirë aq sa ishte e mundur”, shtoi krijuesja e hitit “Levitating”.

Ajo më tej theksoi, “Familja ime më mban me këmbë në tokë në gjithë çmendurinë.”

Më vonë gjatë diskutimit, Dua peshoi albumin e saj të ardhshëm dhe njoftoi: “Një album do të dalë së shpejti”. /klankosova/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë