Loading…

Dua Lipa ua bën ‘8 me 2’ të gjithëve, sapo preku majat e suksesit: Shpallet artistja e treta më e dëgjuar në botë dhe e para femër

  • 31/07/2020 | 20:56

Dua Lipa ua bën ‘8 me 2’ të gjithëve, sapo preku majat e suksesit: Shpallet artistja e treta më e dëgjuar në botë dhe e para femër

Megjithëse është vetëm 24 vjeç, këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka arritur “të sundojë” botën dhe të bëhet emri më i komentuar në botën e muzikës.


Talenti dhe puna e saj kanë folur vetë, ndaj sukseset e Duas nuk kanë të numëruar. Madje, këngëtarja vazhdon të na bëjë krenarë çdo ditë e më shumë dhe tashmë ka zënë një fron në muzikë, nga i cili nuk e luan dot askush.

Siç ka treguar edhe vetë në një postim në InstaStory, Dua është tashmë artistja e tretë më e dëgjuar në botë dhe artistja e parë femër më e dëgjuar.

Brenda një muaji, këngëtaren shqiptare e kanë dëgjuar më shumë se 56 milionë njerëz dhe suksesi flet vetë.

Ajo ka shprehur lumturinë e saj në Instagram, duke shkruar “woweeee” krahas fotos së ripostuar, ndërsa shkrimin e ka shoqëruar me disa zemra të kuqe.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë