Loading…
Dua për CNN: Kosovarët kanë traditë myslimane, por nuk e praktikojnë islamin
  • 17/11/2018 | 11:09

Dua për CNN: Kosovarët kanë traditë myslimane, por nuk e praktikojnë islamin

Ylli shqiptar i muzikës në Britani, Dua Lipa, ishte e ftuar për intervistë në televizionin CNN, ku rrëfeu eksperienca interesante nga jeta e saj dhe shprehu mendime për çështje të ndryshme.


Në një pjesë të intervistës, ajo foli edhe për përkatësinë fetare të kosovarëve.

Dua thotë se kosovarët nuk e praktikojnë islamin, por më shumë kanë traditë myslimane, transmeton Insajderi.
“Janë tradita familjare. Edhe unë praktikoj të njëjtat tradita myslimane”, ka thënë Dua.
Ajo ka folur edhe për refugjatët nëpër botë, duke treguar se edhe vetë ajo ishte refugjate në Angli.

“Askush nuk e lë vendlindjen me dëshirë. Unë e di se çfarë do të thotë pasi e kam përjetuar duke ardhur në Britani të Madhe. Kam qenë me fat që kam ardhur në Londër dhe kam plotësuar ëndrrat. Unë e di që ka shumë fëmijë që mund të përjetojnë këtë ndjenjë”, ka ylli shqiptar.

Më tej, ajo u pyet nga gazetarja Becky Andresonin nëse zgjedh më para Prishtinën apo Londrën.

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë