Loading…
Dua u detyrua të zgjedh mes Prishtinës dhe Londrës, kjo është përgjigja e saj
  • 16/11/2018 | 16:46

Dua u detyrua të zgjedh mes Prishtinës dhe Londrës, kjo është përgjigja e saj

Dua Lipa është padiskutim një ndër këngëtaret më të mira në botë të momentet dhe po kalon periudhën më të bukur të jetës së saj. E shohim gjatë gjithë kohës të angazhuar me këngë dhe koncerte të ndryshe, por së fundmi ishte e ftuar te gazetarja e CNN Becky Andresonin për të folur mbi sukseset e fundit të saj.


E sigurisht nuk mund të mos prekej dhe çështja e rëndësishme, ajo e refugjatëve.

Në lidhje me këtë problem këngëtarja është shprehur:

’ Askush nuk e lë vendlindje me dëshirë. Unë e di se çfarë do të thotë pasi e kam përjetuar duke ardhur në Britani të Madhe. Kam qenë me fat që kam ardhur në Londër dhe kam plotësuar ëndrrat. Unë e di që ka shumë fëmijë që mund të përjetojnë këtë ndjenjë”.

Në fund, gazetarja e CNN ka detyruar këngëtaren shqiptare të zgjedhë mes Prishtinës dhe Londrës, e megjithëse Dua e ka shumë për zemër Londrën, ajo ka zgjedhur Prishtinën si vendin ku ndihet më së miri.

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë