Loading…

Dubai fillon rihapjen e bizneseve dhe lëvizjen e lirë që nga 27 maji

  • 26/05/2020 | 12:44

Dubai fillon rihapjen e bizneseve dhe lëvizjen e lirë që nga 27 maji

Dubai do të fillojë të lejojë lëvizjen e lirë dhe të rihap bizneset nga e mërkura, tha Princi i Kurorës Sheik Hamdan bin Mohamed, transmeton Gazeta Metro.


Duke filluar nga e mërkura nuk do të ketë kufizime në lëvizjen apo operacionet e biznesit ndërmjet orës 6 e mëngjesit deri në 11 pasdite, tha zyra e Dubai Media në një njoftim për shtyp.

Qendra e biznesit dhe turizmit Dubai lejoi që qendrat të rihapeshin e kapacitet të kufizuar gjatë muajit të shenjtë mysliman të Ramazanit që filloi në 24 prill. Dubai gjithashtu ka lejuar që restorantet dhe kafenetë të rifillojnë biznesin me kapacitet 30% dhe parqet publike të rihapen me kufizime.

Emiratet e Bashkuara Arabe raportuan 822 raste të reja të hënën duke çuar totalin në 30 307, me 248 vdekje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë