Loading…

Dubai nga shkretëtira në metropol botërorë (Foto)

  • 09/04/2017 | 18:56

Dubai nga shkretëtira në metropol botërorë (Foto)

Dubai është qyteti më i madh dhe më i popullarizuar në Emiratet e Bashkuara, dhe njihet si qyteti me ndërtesat më të larta dhe më të bukurat në botë.


Në Dubai nuk mund të gjeni hotele të lira, të gjitha janë me pesë yje. Por, themeli i ekonomisë së Dubait nuk është vetëm nafta, është fuqia punëtore dhe materialeve në një qytet që jo shumë kohë më parë ishte një shkretëtirë. Një nga kompanitë ajrore, më të mëdha të këtij qyteti është “Dubai International” .
17861855_2697252443631131_7483018207895814251_n

Sheiku nga Dubai, Mohammed bin Rashid Al Maktoum do të ndërtojë qendrën më të madhe të udhëtimit në botë me vlerë prej 32 miliardë dollarë. Sipas një plani ambicioz, Al Maktoum aspiron për të akomoduar 200 milionë njerëz. Projekti Dubai do të marrë gjashtë deri në tetë vite dhe kur të përfundojë do të jetë qendra kryesore për udhëtarët ndërkombëtarë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë