Loading…

Dukagjini dhe Ballkani ndajnë pikët

  • 17/09/2023 | 17:39

Dukagjini dhe Ballkani ndajnë pikët

Dukagjini dhe Ballkani kanë barazuar me rezultat 1-1 në kuadër të javës së pestë të Superligës së Kosovës.


Të dy ekipet ishin të kujdesshme në startin e takimit, duke mos lënë hapësira.

Ndeshja u zhbllokua pak para mbylljes së pjesës së parë, ku Altin Merlaku shënoi për 1-0.

Mekëtë rezultat u mbyll pjesa e parë, ndërsa kampioni aktual u lëshua në sulm për të kërkuar barazimin në pjesën e dytë.

Pas një trysnie të gjatë, Ballkani arriti të barazojë rezultatin me golin e Albin Berishës për 1-1.

Edhe pse skuadrat kishin raste pas barazimit të rezultatit, nuk arritën  të shënonin, duke ndarë në fund pikët.

Ballkani është i dyti me 10 pikë nga katër ndeshje, ndërsa Dukagjini është  i teti me 3 pikë pas pesë ndeshjesh. /Telegrafi/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë