Loading…
Dukuria tepër e rrallë: Vëllai binjak lind dy muaj më vonë, byrokracia në hall
  • 20/04/2019 | 22:44

Dukuria tepër e rrallë: Vëllai binjak lind dy muaj më vonë, byrokracia në hall

Dy binjakë kanë lindur me distancë prej dy muajsh, Alesandro ë 24 dhjetor, çndërsa vëllai i tij Andrea më 22 shkurt, që është dukuri tepër e rrallë, transmeton Gazeta Metro.

Nënë është detyruar të hospitalizohet me urgjenvë në dhjetor të vitit 2018 dhe atëherë dritën e pa parë i linduri para kohe në muajin e 24-të të shtatzanisë me peshë 800 gramë.

Vëllai tjetër ka vazhduar zhvillimin në bark të nënës. Nga aspekti mjekësor kjo shtatzani kka qenë shumë e ndërlikuar, por ka përfunduar me fat 60 ditë më vonë, kur në muajin e tetë të shtatzanisë (java e 33-të) ka lindur Andrea i rëndë tre kilogramë.

“Dy vëllezërit nuk do të kenë datë të njëjtë të lindjes, gjë që u ka shkaktuar kokëdhembje shërbimeve në kohën e shkrimit të ekstraktit nga libri i të lindurve”, ka thënë babai./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë