Loading…

Dy incidente në ligjëratën e presidentit Thaçi

  • 17/03/2017 | 11:34

Dy incidente në ligjëratën e presidentit Thaçi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, mbajti sot një ligjëratë me studentët e një kolegji privat në Prishtinë.


Por jo i gjithë fjalimi i shkoj ashtu siç kishte menduar. Ndonëse aty foli për situatën e Kosovës dhe themelimin e ushtrisë, dikush nga studentët i bëri një pyetje jo të përshtatshme “A je ti president i klanit printo”.

Thaçi nuk mori mundin t’i përgjigjet ndërsa studentja u përjashtua nga kjo ligjëratë.

E duke u larguar studentja i tha presidentit edhe hajn. “Ti nuk je president, ti je hajn”.

Ky nuk ishte incidenti i vetëm në këtë ligjëratë.

Kur Thaçi përfundoi ligjëratën, në këmbë u ngrit një student tjetër i cili kundërshtoi se nuk iu lejua të bëjë pyetje.

“Pse s’po na leni me fol. Po na vidhni fjalën e lirë, s’po ju vjen marre. Pronto president, president i gazit. Veç po na vidhni edhe fjalën e krejt. Hajn jeni”, dëgjohej duke thënë studenti. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë