Loading…

Dy klube nga Londra pas Strakoshës, Lazio i vendos çmim të arsyeshëm

  • 12/06/2019 | 20:18

Dy klube nga Londra pas Strakoshës, Lazio i vendos çmim të arsyeshëm

Kjo verë do të jetë e nxehtë edhe për Thoma Strakoshën, edhe pse portieri shqiptar ka kontratë me Lazion deri në vitin 2022.


Prej kohësh për 24-vjeçarin interesohet Tottenham, por raportimet e para ishin se presidenti Claudio Lotito iu ka kërkuar plot 40 milionë euro cilitdo klub që e dëshiron Strakoshën.

Gjithsesi gazeta lokale italiane “Corriere di Roma” ka bërë me dije se Arsenal ka hyrë në garë për gardianin kuqezi dhe Lazio ka vendosur një çmim të arsyeshëm për të: 25 milionë euro për kartonin e Strakoshës.

Nëse konfirmohet se Lotito e lë të largohet për kaq para, për klube si Arsenal dhe Tottenham nuk do të ishte aspak problem dhe Strakosha do të bëhej pjesë e Premier League që nga sezoni i ardhshëm.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë