Loading…

Dy peshkaqenë në cekëtinë e plazhit, fëmija bërtet: Mami, dil nga deti!

  • 03/08/2022 | 14:46

Dy peshkaqenë në cekëtinë e plazhit, fëmija bërtet: Mami, dil nga deti!

Një video e një incidenti në një plazh në shtetin e Florida ishte xhiruar ku shihen dy peshkaqenë në breg duke u kacafytur dhe një fëmijë tek i thërret me dëshpërim nënës së vet, transmeton Gazeta Metro.


Peshkaqenët në bregdetin juglindor të SHBA’së nuk janë ndonjë risi por janë shtuar rastet e tyre në cekëtinat e plazheve duke shqetësuar pushuesit.

Javën e kaluar janë njoftuar për dy raste të kafshimit nga ta në Jacksonville në shtetin e Florida, ku edhe doli video këtyre grabitqarëve që këtë herë ia janë afruar goxha bregut. Këtë herë nuk  e pësoi askush megjithë panikun e fëmijës që sigurisht është dëshmi se dikush ishte në det.

Sipas ekspertëve peshkaqenët ia janë afruar bregut të Florida për shkak të motit më të nxehtë , dhe disa plazhe do të mbeten të mbyllura./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë