Loading…

Dy shqiptarë arrestohen në Shkup për 100 kg drogë

  • 10/11/2016 | 16:27

Dy shqiptarë arrestohen në Shkup për 100 kg drogë

Gjyqi penal në Shkup sot ka caktuar paraburgim tridhjetëditor për katër persona te të cilët janë gjetur 100 kilogram marihuanë të dedikuar tregut turk.

Dy të dyshuar për prodhim dhe qarkulli të drogës janë shtetas maqedon, njëri është shqiptar dhe njëri shtetas kosovar, ka kumtuar prokuroria maqedonase për krim të organizuar.

Kjo prokurori udhëheq hetimin kundër katër të të dyshuarëve për vepër penale “prodhim i pautorizuar dhe vënja në qarkullim të drogave dhe substancave psihotropike”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë