Loading…

Dy shqiptarë i shtyp treni në Milano

  • 08/12/2016 | 23:15

Dy shqiptarë i shtyp treni në Milano

Dy shqiptarë kanë humbur jetën në mënyrë tragjike në Milano të Italisë.

Siç shkruan Corriere Della Sera, ngjarja ka ndodhur në orën 19:20 minuta të mbrëmjes së sotme.

Treni që ishte nga Milano për në Vareze i ka goditur dy shqiptarët në momentin që ishin duke ecur mbi shina. Në momentin që treni i nisur nga Milano për në Varese po ecte me shpejtësi maksimale, papritur dy shqiptarët u hodhën.

Ata po ecnin në këmbë mbi shina dhe pavarësisht tentativë së makinistit për të frenuar, përplasja e tyre për vdekje ishte e pashmangshme.

Viktimat janë 25 dhe 30 vjeç, të cilët humbën jetën menjëherë./gazetametro.net

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë