Loading…

Dy takime interesante në Superligën e Femrave: Ndeshjet të mërkuren dhe të hënën

  • 03/12/2019 | 15:36

Dy takime interesante në Superligën e Femrave: Ndeshjet të mërkuren dhe të hënën

Të mërkurën do të zhvillohen dy ndeshje në Superligën e Femrave, derisa ndeshja Mabetex Prishtina-Penza do të zhvillohet të hënën nga ora 15:00, për shkak se, prishtinaset janë të angazhuara në FIBA EuroCup Women, transmeton Gazeta Metro.


Të mërkurën do të përballen Trepça me Kastriotin. Dy skuadrat kanë nga dy fitore dhe gjashtë humbje dhe kjo përballje pritet të jetë mjaft interesante, njofton Federata e Basketbollit e Kosovës.

Ndërkohë, Bashkimi që ka tetë fitore në po aq ndeshje të zhvilluara, do të ndeshet me Vëllaznimin që ka tetë humbje në po aq takime.

Superliga e Femrave – Java 9
E mërkurë
11:30 Trepça-Kastrioti
15:00 Bashkimi-Vëllaznimi
E hënë ora 15:00 (09.12.2019)
Mabetex Prishtina – Penza

/gazetametro.net/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë