Loading…

Dy të mitur arrestohen në Pejë pasi vodhën dy trotinetë elektrikë

  • 14/08/2022 | 13:23

Dy të mitur arrestohen në Pejë pasi vodhën dy trotinetë elektrikë

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Pejë, me datën 10.08.2022, rreth orës 21:20, nga viktima ёshtё informuar se nё rrugёn “Dervish Rozhaja” ne Pejё, gjatё natёs sё datёs 09.08.2022, persona tё dyshuar i kanё vjedhur dy trotinetë elektrikë nё vlerё prej nёntëqind eurosh.


Pas një pune intensive nga hetuesit e Stacionit Policor nё Pejё, me datë 13.08.2022, janё identifikuar dhe arrestuar dy persona tё dyshuar (tё mitur), por dyshohet se vjedhjen e kanё kryer se bashku me dy persona tё tjerё tё moshёs madhore tё cilёt gjinden nё arrati.

Trotinetat e sekuestruar nga tё dyshuarit, me kohë do ti kthehen pronarit legjitim.

Kёta persona dyshohet se kanё kryer edhe shtatё vepra tё tjera penale (vjedhje te tritonetave, biçikletave) etj, nё disa lokacione tё ndryshme.

Tё dyshuarit me vendim tё prokurorit tё shtetit janё ndaluar pёr 24 orё.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë