Loading…

Dy tetovarëve që po i kanë lakmi të gjithë, u nisën në Haxh me biçikletë |FOTO

  • 21/08/2018 | 11:48

Dy tetovarëve që po i kanë lakmi të gjithë, u nisën në Haxh me biçikletë |FOTO

Dy tetovarë Senad Idrizi dhe Amir Asllani, muaj më parë morën rrugë të gjatë për në Haxh pasi ata vendosën që atje të arrijnë vetëm duke udhëtuar me biçikleta.

Që të dy ishin përcjellur nga familjarët, shokët dhe miqtë e tyre, për në rrugën në vendin e shenjtë.

Rruga nga Tetova për në Mekë është 4.563 kilometra, ata gjithashtu kanë marrë mjetet e nevojshme për siguri gjatë rrugës si dhe kanë bërë kontrollet e nevojshme mjekësore para se të nisen për në vendet e shenjta Islame.

Kjo nuk është eksperienca e parë, më herët ata kanë udhëtuar me biçikleta edhe në Tiranë dhe Sarajevë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë