Loading…

Dy top-klube angleze interesohen për Martinezin

  • 31/07/2021 | 17:20

Dy top-klube angleze interesohen për Martinezin

Dy ekipet angleze kanë shprehur interesim për sulmuesin Lautaro Martinez.


Sipas “The Athletic’, Arsenali dhe Tottenhami janë duke konsideruar mundësinë e transferimit të Martinezit gjatë afatit kalimtar të verës, transmeton lajmi.net.

“Topçinjtë” e shohin futbollistin e Interit si opsionion e duhut për ta, ndërsa Hotspurs do të mund të lëviznin për të nëse e shesin fillimisht Harry Kane.

Në anën tjetër për drejtuesit e klubit italian sulmuesi është i pashitshëm dhe do të mund të bisedonin me ndonjë ekip vetëm për një ofertë shumë të lartë.

23-vjeçari, sezonin  e kaluar zhvilloi 48 paraqitje me fanellën e ‘Nerazzurëve’ në të gjitha garat, duke realizuar 19 gola dhe 11 asistime.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë